Ako sa starať o vašu tvár?

Ani si neuvedomujeme, ako často vystavujeme našu tvár nebezpečným vplyvom. Ide o jednu z najcitlivejších miest tela, hlavne kvôli tomu, že býva najmenej chránená. Rôzne škodliviny, hoc aj tvar zeny vo vode s rukou na pletiv malom množstve sa pomaly nahromaďujú a po čase vedia spôsobiť mnoho nepríjemností. Prejavuje sa to hlavne problematickou pleťou, na ktorej sa vám objavili vyrážky, akné, čierne bodky – upchaté póry, pôsobí bledo, nevyživene, je dehydrovaná atď.

Ak chcete byť so sebou stále spokojná alebo spokojný, je potrebné zvýšiť mieru starostlivosti. Nestačí len opláchnutie sa pred spánkom alebo po zobudení. Zdravie pokožky spočíva v jej vnútorných vrstvách, ku ktorým vedia preniknúť špeciálne krémy, gély, masky, séra a nanešťastie aj rôzne nečistoty. Vplyv prostredia si možno všimnúť aj na kvalite vlasov, ktorá je stále horšia a horšia. Neovplyvňuje ju len farbenie, ale aj teplotné skoky, žehlenie, kulmovanie či fénovanie. Povedzme si o tom, ako sa o tieto citlivé partie správne starať.

Umyť si tvár po zobudení a pred spánkom nestačí

Pokiaľ patríte k najčastejšej skupine ľudí, hlavne teda v mužskej populácii, hygiena tváre vám asi nič nehovorí. A to aj napriek tomu, že vaše možnosti viac menej poznáte. Určite nepostačuje, ak si pleť umyjete ráno a večer, prípadne pridáte mydlo, pretože tieto metódy ju nečistia hĺbkovo. Ani si neviete predstaviť množstvo toxínov, ktoré sa vám môžu do jej najhlbšej vrstvy uložiť. A tie odstránite jedine zvýšenou starostlivosťou a hĺbkovým čistením, najlepšie jedenkrát týždenne. Nezáleží na tom, či ste žena, či muž, čas na to by si mal vyčleniť skutočne každý. Odvďačí sa vám za to nielen vaša svieža, hydratovaná a zdravá pleť, ale aj váš samotný pocit. Akú starostlivosť si zvoliť?

Podľa problému a typu pokožky na tvári si pomerne ľahko viete zistiť, aké produkty môžete a aké nie. Niektoré je možné aplikovať dennodenne. No iné, ktorých aplikácia sa odporúča najviac dvakrát do týždňa, môžu pri nadmernej aplikácii vyvolať podráždenia a spôsobiť viac škody ako úžitku. Bez obáv si pleť môžete pretierať micelárnymi vodami, odličovacími mliekami či dennými alebo nočnými krémami (ak sú v súlade s vašim typom pokožky a problémom). Horšie to býva pri špeciálnych krémoch, maskách, géloch či sérach, ktoré sa aplikujú sporadicky, nakoľko v sebe majú silnejšie látky, ktoré by mohli vašu pokožku pri častom používaní poškodiť.

Procedúry v starostlivosti o pleť

Ak sa chcete o vašu pokožku tváre správne starať, nebude si to vyžadovať veľa času. Môžete sa buď nechať inšpirovať návštevou a prácou kozmetičky alebo si kúpiť špeciálne produkty a riadiť sa ich návodom. V hĺbkovom čistení vám dopomôže sauna na tvár, ktorá pleť pripraví na masku, krém, gél či sérum, otvorí póry a zvláčni ju až do najspodnejšej vrstvy pokožky. Vďaka tomuto sa účinok jednotlivých prípravkov zvyšuje. Hlavne, čo sa týka použitia masiek a čistiacich gélov.

Čierne bodky, upchaté póry, vyrážky a akné nie sú len hormonálnym problémom u detí v puberte, ale vyskytujú sa aj u dospelých. Príčina môže byť hĺbkové znečistenie pokožky tváre. Aby ste ju dostatočne prečistili, odporúča sa aplikácia zlupovacej alebo zmývateľnej masky. Najlepšie sa javia zlupovacia čierna maska a zmývateľná ílovitá maska, ktoré prenikajú až do hĺbky pleti. Zlupovacie masky dokonca odstraňujú odumreté časti pokožky. Na tento účel slúžia aj pílingy (či už vo forme masky alebo gélu), ktoré vašu pleť prekrvia, zjemnia a dodajú jej sviežu farbu. Po zmytí masky je vhodné naniesť hydratačný krém (pokiaľ to predtým použitý produkt vyslovene nezakazuje).

Trápenie prichádza aj z iných končín, a to z pribúdajúceho veku, prepracovania a únavy. Pleť je málo živená, dehydrovaná, bez prirodzenej farby, bledá, ochabuje, vznikajú vrásky atď. Najviac si tieto znaky všímajú ženy, no našťastie aj na tieto problémy existuje rada rôznych prípravkov. Krémy, gély či séra, s dennou či nočnou aplikáciou, vašu pleť zvláčnia, hĺbkovo hydratujú, rozjasnia, vypnú a tým postupne vyrovnávajú vrásky. Tieto skoro zázračné produkty ale zvyknú byť drahšie v porovnaní s bežnými čistiacimi krémami a maskami.

O pozornosť prosia aj vaše vlasy zdrave kucerave vlasy

Ako sme už v úvode uviedli, relatívne nechránenou a nástrahami preplnenou súčasťou tela sú aj vlasy, ktoré si taktiež zaslúžia špeciálnu starostlivosť. Šampón nemusí vždy postačovať a hlavne nie, ak ste si zvolili nesprávny typ v súlade s vašim problémom. Ak napríklad máte suché a lámavé vlasy, nekúpite si šampón na rýchlo mastiace sa vlasy. Takýchto problémov je hneď niekoľko. Rozštiepené a oslabené končeky, suchá pokožka hlavy a s ňou súvisiace lupiny, neprispôsobivé, neobjemné vlasy, hrubé či príliš jemné, pomaly rastúce, vypadávajúce atď.

Starostlivosť o ne umocnite použitím masky, balzamu, séra alebo spreju. Špeciálne séra sa dajú používať aj na jemné vlásky, akými sú mihalnice. Aplikujú sa po umytí do ešte mokrých vlasov a po niekoľkých minútach sa zmyjú. Niektoré ale nie je potrebné zmývať. Ich účinky sú viditeľné už po prvom použití. Špeciálny pozor si dajte, ak si váš účes upravujete pomocou horúcej žehličky, kulmy alebo fénu, ktoré môžu váš vlas úplne spáliť. Ak sa ich použitiu nedá vyhnúť, zakúpte si ochranný sprej, ktorý sa aplikujte tesne pred použitím vyššie uvedených nástrojov. Z času na čas si doprajte aj návštevu kaderníka, ktorý prípadne poškodené vlasy odstrihne.

Pre komplexne krásnu tvár by ste určite nemali vynechávať starostlivosť o zuby. Nielen ich pravidelné čistenie a umývanie podporí ich krásu, ale určite vám na nej pridá aj ich občasné, ale dlhotrvajúce bielenie zubov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *